12 قصه تصویری از الهی‌نامه برای کودکان


12 قصه تصویری از الهی‌نامه برای کودکان

به گزارش روابط عمومی انتشارات قدیانی، 12 قصه‌ی تصویری از الهی‌نامه به روایت مژگان شیخی و تصویرگری حسن عامه‌کن منتشر شد و در اختیار کودکان قرار گرفت.
در جامعه امروزی ما یکی از مباحث مطروحه در حوزه مطالعه کتاب در گروه سنی کودکان، خواندن آثار کلاسیک فارسی است. بنا بر همین ایده بسیاری از کارشناسان معتقدند باید آثار کلاسیک فارسی را به زبانی ساده برای مخاطبان کودک برگرداند.
فرید الدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری یکی از عارفان و شاعران نام آور در پایان قرن ششم و آغاز قرن هفتم هجری است. او در نیشابور به دنیا آمد و در هنگام حمله‌ی مغول‌ها به قتل رسید.
   
الهی نامه‌ی عطار شامل حکایت‌های کوتاه و بلند منظوم است. همه‌ی این حکایت‌ها در بین یک داستان اصلی است. پدری شش پسرش را جمع می‌کند و از آرزوهایشان می‌پرسد. آنها می‌خواهند جادوگر و کیمیاگر شوند، یا با دختر شاه پریان ازدواج کنند و... پدر می‌فهمد که این آرزوها آنها را به خوشبختی نمی‌رساند و راه درست زندگی نیست. پس با آنها به صحبت می‌نشیند و گفت‌و‌گو می‌کند. او برای اینکه درستی حرف‌هایش را نشانشان بدهد و مجموعه‌ی این حکایت‌ها و مثال‌ها الهی‌نامه را تشکیل می‌دهد.


الهی نامه شامل دویست و هشتاد دو حکایت منظوم است. دوازده حکایت شیرین و آموزنده از این کتاب ارزشمند به نثر ساده و روانی برگردانده شده و برای کودکان بازآفرینی شده است. عناوین این دوازده قصه به شرح زیر می‌باشد:
زنبور و مورچه، سفر به هندوستان، مرد حریص و فرشته‌ی مرگ، اسکندر و آب حیات، عارف و نانوا، بهلول و بچه‌ها، پسرک ودختر شاه پریان، اردشیر و پسرش، روباهی که می‌ترسید، گربه‌ای با جوراب‌های چرمی، انگشتر سلیمان، ابراهیم و سه امتحان
کتاب‌های بنفشه واحد کودک و خردسال انتشارات قدیانی، 12 قصه تصویری از الهی‌نامه به روایت مژگان شیخی را در تیراژ 1650نسخه، نوبت اول چاپ و قیمت 4000تومان روانه بازار کتاب نمود.
برای تهیه این کتاب علاوه بر مراجعه به کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور، می‌توانید برای خرید اینترنتی آن به نشانی الکترونیکی www.ghadyani.orgنشر قدیانی نیز مراجعه کنید. علاوه بر این با مطالعه اخبار درج شده در سایت این مؤسسه فرهنگی، از تازه‌های نشر آن نیز باخبر خواهید ‌شد.