موجودات اسطوره‌ای هنوز هم وجود دارند


موجودات اسطوره‌ای هنوز هم وجود دارند

کشف دنیای ناشناخته و یافتن موجودات اسطوره‌ای در دنیای داستان برای هر نوجوانی جذاب و شگفت‌انگیز است. به گزارش روابط عمومی مؤسسه انتشارات قدیانی، مجموعه چهار جلدی "همدم ها" (رمان نوجوانان) با عنوان‌های "راز سیرن‌ها"، "نگاه گورگُن"، "معادن مینوتار"و"نفرین شیمر" نوشته جولیا گلدینگ در قالب یک داستان واحد با چهار سرفصل جداگانه، برای علاقه‌مندان به دنیای ناشناخته‌ها، وارد بازار کتاب شد.

                            
پیش از اینکه خط اختراع شود و نویسندگان قصد نوشتن داستان‌ها و تصویر کردن آنها را داشته باشند، قصه‌ها را شفاهی، در میان اقوام خود روایت می‌کردند تا ماندگار بماند. مردمان گوناگون با فرهنگ‌های متفاوت با اسطوره‌ها زندگی می‌کردند و به کمک آنها از دلاوری‌های خود قصه‌ها می ساختند و سعی می کردند جوانمردی، جنگاوری، تلاش برای حیات، پیشرفت، حفظ هویت، نام و ... را با استفاده از آن بیان کنند.

نماد، ویژگی اسطوره است و جولیا گلدینگ، می داند که اسطوره‌ها موجودات ناشناخته‌ای هستند و هر کدام با نمادهای مخصوص خود قابل درک می باشند. برخی از این ویژگی ها مانند نامِ اسطوره، نیروی خارق العاده و یا نشانی که در رفتار، گفتار و یا ظاهر آنها قرار دارد تعریف می‌شوند. گلدینگ از این نمادها به بهترین شکل ممکن بهره برده تا بتواند در روایت داستان‌هایی به هم پیوسته، تلاش برای بهتر زیستن و حفظ حیات، بیرون آمدن از دنیای تاریکی‌ها، نگهبانی از دوستی، همراهی و همکاری برای نجات بشر و بهتر شدن شرایط موجود را برای نوجوانان بیان کند.

نویسنده توانسته در فضای داستان با زبان راوی سوم شخص، ارتباطی میان دنیای امروز و اسطوره‌ها برقرار کند. در قسمتی از کتاب آمده: " ... با طلوع نخستین ستاره‌ها، قایق‌ها نیز آهسته آهسته به بندر بازگشتند. نسیم سردی از سمت دریا می وزید که موهای کال را با انگشتان روح مانندش برمی‌آشفت. مهی سبک و خاکستری رنگ چون روکشی سبک بر سطح دریا نشسته بود. ..."

کتاب‌های بنفشه (واحد کودک و نوجوان مؤسسه انتشارات قدیانی)، مجموعه چهار جلدی همدم‌ها نوشته "جولیا گلدینگ" و "ترجمه پیمان اسماعیلیان"، را در تیراژ 1100 نسخه، جلد اول با قیمت‌ 19000 تومان و  جلدهای دو، سه ، چهار 17000 تومان، در اختیار نوجوانان علاقه‌مند به رمان‌های فانتزی قرار داده است.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر از تازه‌های نشر قدیانی می توانند به آدرس اینترنتیwww.ghadyani.org مراجعه کنند.