زندگی بانوی اسلام در بلندای ماه


زندگی بانوی اسلام در بلندای ماه

زندگی خاتون کبریا حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، تازه‌ترین اثری ست که با تألیف دکتر سیدعلی موسوی‌گرمارودی از سوی نشر قدیانی در اختیار علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار گرفته است.
به گزارش روابط عمومی انتشارات قدیانی، "به کوتاهی آه،به بلندای ماه" عنوان این اثر مذهبی- تحقیقی است که با تألیف این پژوهشگر کشورمان منتشر شده است.


 
همان گونه که ازعنوان کتاب هم مشخص است؛ این اثر تحقیقی زندگی‌نامه خاتون‌ کبریا، حضرت زهرا سلام‌الله‌علیهاست که دکتر گرمارودی نوشته است. اگر به مطالعه نوشته قبلی وی پرداخته باشید متوجه خواهید شد که متن اصلی به شیوه همان کتاب قبلی یعنی " داستان پیامبران" است.

از سویی دیگر علاوه بر متن اصلی، مباحثی تاریخی در آغاز کتاب و چند "پی نگاشت" با قلمی پژوهشی و 9 داستان‌واره در توضیح کامل‌تر مطالب مورد نظر نیز در پایان کتاب گنجانده شده است. از جمله نکات قابل توجه درباره این اثر استفاده مؤلف از منابع و مآخذ تاریخی متعدد است. نکته‌ای که در مقایسه با دیگر کتاب‌های منتشر شده از زندگی این بانوی گرانقدر به اعتبار "به کوتاهی آه، به بلندای ماه" در نزد دیگر محققان و علاقه‌مندان می‌انجامد.

گرمارودی درباره ضرورت تألیف این کتاب گفته: « امروزه در محیط جهانی اینترنت‌ها، پیام‌ها و پیامدهای بی‌ایمانی؛ اگر برخی جوانان که غیب را کم رنگ‌تر می‌بینند با جنبه‌هایی از زندگی متعارف بزرگان دین آشنا شوند، از راه مطالعه سیره ائمه راه برای باورهای خارق العاده این مخاطبان جوان نیز باز می شود.»

وی در ادامه با اشاره به جایگاه بانوی اسلام تأکید کرده: «بزرگ ترین کرامت فاطمه سلام‌الله‌علیها، تربیت فرزندانی باشکوه و سترگ است. از همین رو در کتاب حاضر به ذکر کرامات و خارق عادات زندگی حضرت فاطمه(س) نیازی ندیده ام، چرا که وجود حضرت زهرا(س) خود برترین کرامات است.»

" به کوتاهی آه، به بلندای ماه " زندگی خاتون‌کبریا حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها نوشته "دکتر سید علی موسوی گرمارودی" در 248 صفحه با تیراژ 2200 نسخه و به بهای 9500 تومان در دسترس علاقه‌مندان و محققان قرار گرفته است.
گفتنی است که علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب، علاوه بر مراجعه به سراسر کتاب‌فروشی‌های معتبر سطح کشور می توانند در سایت انتشارات قدیانی به بخش بزرگسال - قصه هایی از تاریخ اسلام نیز مراجعه کنند.