مغازه دار آمد


مغازه دار آمد

انتشارات قدیانی، مجموعه‌ داستان «محسن چینی فروشان» با عنوان «مغازه دار» را منتشر کرد. «مغازه دار» مجموعه‌ای از 9 داستان کوتاه و جذاب است که به جدیدترین نوشته های نویسنده نیز محسوب می شوند. هر یک از این داستان ها شامل اتفاقات و سرگذشت هایی است که خواننده را مشتاق به خواندن بقیه آنها می کند.
 داستان های این کتاب، اغلب با تم اجتماعی و نیم نگاهی به برخی اخلاقیات جامعه به نگارش درآمده و با مخاطب عام به خوبی ارتباط برقرار می کند و از لحنی صمیمی و روایتی رئال از دنیای پیرامون ما برخوردار است.«مغازه دار، هاکوپ، گل ختمی، مهدی غیرتی، بابا؟ شوک، خدمتکار، شقایق و پهلوون» عناوین داستان‌های این کتاب 80 صفحه ای است.

داستان اول کتاب که عنوان کتاب نیز از آن وام گرفته شده، درباره یک آجیل فروشی است که یکی از مشتری ها هنگام خرید، سر مغازه دار کلاه می گذارد اما خودش در تله ای گرفتار می شود و مغازه دار با او با صداقت رفتار می کند و نه مقابله به مثل و فرار کردن از پرداخت وجه خریدش!

در بخشی از داستان «مهدی غیرتی» میخوانیم:
«بهش می گفتند "مهدی غیرتی". نه از اون جهت که اسمش مهدی بود و فامیلش غیوری، بلکه از اون بابت که واقعا غیرتی بود و سرچیزایی که قبول داشت کوتاه نمی اومد. حالا خواه مربوط به دوستان و رفقایش بود یا اهالی محل و ناموس یا حتی کفتربازها و ولگردهای اون راسته. یک بار طوری روزگار یه جوون غریبه و بی سروپا که دیوونه محلشون رو مسخره کرده بود سیاه کرد، که بیچاره دیگه اون طرفا پیداش نشد.بهش نمی اومد ولی مهدی غیرتی با همه این حال و احوال و لوطی گری هاش، خیلی هم سر به زیر و آروم بود و اگه نمی شناختیش محال بود حدس بزنی این همون، جوونمردیه که محله قدیمی کوچه حموم سوری، زیر سایه اش امنیت داره و مردم خیالشون از زن و بچه شون راحته. کافی بود که بفهمه کسی تو محله مریض شده یا خونواده ای می خواد دختروشونو عروس کنه یا آبرو داری ورشسکت شده، به هر صورت و هرجوری بود پولی واسشون جور می کرد و کارشون رو را می انداخت...»

محسن چینی فروشان تا سال 88 و نزدیک به 20 سال مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود و اکنون هم مشاور فرهنگی وزیر آموزش و پرورش است.
این کتاب را انتشارات قدیانی با قیمت 4هزار تومان روانه بازار نشر کرده است. علاقمندان می توانند جهت تهیه این کتاب، به تازه های نشر مراجعه نمایند.